top of page

BLEFAROPLASTYKA

I ODMŁADZANIE PLAZMĄ PELXR™

Opadające powieki stanowią zmorę wielu dojrzałych kobiet. Są mało estetyczne, dodają lat i z czasem coraz trudniej je ukryć pod makijażem. Bywa nawet, że utrudniają widzenie. Do niedawna jedynym ratunkiem w problemach z opadającymi powiekami była chirurgia plastyczna. Dziś nowoczesna medycyna estetyczna proponuje kobietom mniej inwazyjne i bezbolesne metody walki z upływem lat, takie jak blefoplastyka plazmą PLEXR™.
 

Wskazania do zabiegu

Nieinwazyjne

i niechirurgiczne odmładzanie powiek plazmą PLEXR™

Innowacyjne rozwiązanie PLEXR™ przeznaczone jest do wykonywania specyficznego zabiegu plastyki powiek i odmładzania skóry twarzy, bez konieczności ingerencji chirurgicznej. 

Zabieg plazmą PLEXR™ przeznaczony jest przede wszystkim dla kobiet z widocznymi oznakami starzenia się skóry zwłaszcza w trudno dostępnych i bardzo delikatnych miejscach. PLEXR™ dedykowany jest wszystkim pacjentom, którzy pragną poprawić kondycję skóry powiek, zlikwidować zmarszczki, a także zregenerować i odmłodzić okolice intymne.

odmładzanie powiek plazmą plexr blefaroplastyka
Leczenie

Zabieg PLEXR™ polega na wykonywaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry za pomocą wiązki lasera, każdy w odległości ok. 0,5 mm, pozwalając zachować perfekcyjną plastyczność w ruchu powieki aż do ukończenia zabiegu. Każde uderzenie lasera powoduje sublimację czyli odparowanie powierzchownych korneocytów bez uszkadzania warstwy podstawnej naskórka. Działanie plazmy nie powoduje krwawienia i co najważniejsze, nie uszkadza otaczających tkanek.


Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych. Przez okres 4 do 7 dni widoczne pozostają niewielkie strupki i zaczerwieniania. Jednak po ich ustąpieniu skóra wygląda zdecydowanie młodziej, jest jędrna i gładka.


Zabieg plazmą PLEXR™ trwa ok. 20 min. W leczeniu opadających powiek należy wykonać od 1 do 3 zabiegów w odstępach 40 dni, w zależności od stopnia zaawansowania problemu.

Efekty zabiegu

Po zabiegu PLEXR™ skóra jest zregenerowana, zdrowsza i wyraźnie młodsza. Poprzez gwałtowną stymulację działania plazmy, skóra dokonuje samodzielnego obkurczenia i przebudowy, dzięki czemu zmarszczki ulegają spłyceniu, a nawet całkowitej likwidacji. 


Efekty utrzymują się od 2 do 4 lat.

Wskazania po zabiegu

Zabieg PLEXR™ nie ogranicza pacjentów w codziennej aktywności. Ponieważ jego działanie wpływa jedynie na warstwę podstawną naskórka, nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek. 

 1. Bezpośrednio po zabiegu lekarz nałoży specjalny podkład korekcyjny na miejsca poddane zabiegowi. Zapewnia to odpowiednią ochronę miejsc poddanych zabiegowi oraz pozwala na dokładne wizualne ukrycie delikatnych miejsc sublimacji naskórka. Zalecany podkłady do makijażu w domu: Dermapen Cover Recover, La Roche Possay TOLERIANE TENT, Vichy DERMABLEND. 

 2. Zalecamy nie zmywać podkładu aż do momentu odpadnięcia delikatnych strupków, co następuje w 5-7 dniu po zabiegu, a jedynie dokładać podkład jeśli ten ulegnie usunięciu. Zabezpiecza to delikatną skórę poddaną zabiegowi, dokładnie maskuje i jednocześnie stanowi barierę chroniącą przed promieniowaniem słonecznym.

 3. Jeśli jednak konieczne jest zmycie makijażu, należy wykonać to bardzo ostrożnie za pomocą delikatnego środka myjącego, w taki sposób, aby pod żadnym pozorem nie zerwać istniejących strupków. 

 4. Ważniejsze jest pozostawienie nienaruszonych strupków niż dokładne zmycie makijażu. W tym przypadku należy nałożyć kolejną warstwę makijażu.

 5. Jeżeli w jakichkolwiek okolicznościach strupki ulegną usunięciu przed procesem wygojenia, należy niezwłocznie zgłosić się na konsultację do lekarza wykonującego zabieg. 

 6. Aby złagodzić pieczenie, można zastosować na leczone okolice zimne okłady.

 7. Nie wolno stosować na miejsca poddane zabiegowi (na strupki) żadnych kremów, maści czy żeli łagodzących. Powoduje to rozmiękczenie strupków i skutkuje dłuższym procesem gojenia skóry oraz może być przyczyną nie uzyskania odpowiedniego efektu terapeutycznego. 

 8. Po odpadnięciu strupków należy stosować krem łagodzący na noc oraz zalecony podkład do makijażu lub krem z filtrem słonecznym z faktorem 50+ na dzień przez 6-8 tyg. po zabiegu. 

Przeciwwskazania
 • ciąża,

 • choroby nowotworowe,

 • aktywne choroby autoimmunologiczne,

 • choroby zapalne skóry bakteryjne i wirusowe,

 • choroby zaburzające proces gojenia.

Efekty uboczne

Po zabiegu może być odczuwalne delikatne pieczenie w leczonych miejscach. Pieczenie zwykle ustępuje do 2 godz. po zabiegu. Może również pojawić się obrzęk i zaczerwienienie leczonej okolicy. Dolegliwości te utrzymują się zwykle do 4 dni po zabiegu. ​

bottom of page