LIPOLIZA LASEROWA

Kiedy ćwiczenia i dieta zawodzą, z pomocą nadciąga medycyna estetyczna. W walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej pragniemy zaproponować Ci skuteczny, mało inwazyjny i przede wszystkim bezpieczny sposób na pozbycie się zbędnego tłuszczu, wymodelowanie ciała i odmłodzenie skóry.

Lipoliza laserowa - niechirurgiczna metoda walki z tłuszczem

Lipoliza laserowa jest mało inwazyjnym zabiegiem rozpuszczającym tłuszcz i obkurczającym wiotką skórę. Metoda daje natychmiastowy efekt w postaci szczupłej i jędrnej sylwetki. Co więcej, jest szybka, skuteczna i bezpieczna.


Dzięki swoim unikalnym cechom, zabieg kierowany jest do szerokiego grona pacjentów. Lipoliza laserowa stanowi świetne rozwiązanie szczególnie dla osób aktywnych zawodowo, nie mogących pozwolić sobie na długie przerwy w pracy. 
Metoda doskonale sprawdzi się u osób z delikatną nadwagą lub posiadających obszary tłuszczu oporne na dietę i ćwiczenia.

 

Do najczęstszych obszarów ciała poddawanych zabiegowi należą: policzki i podbródek, ramiona, boczki, brzuch, pośladki, kolana, biodra oraz u mężczyzn - klatka piersiowa. 


Lipoliza laserowa pozwala na pozbycie się tkanki tłuszczowej w sposób trwały.

 

Laserowe usuwanie tkanki tłuszczowej możliwe jest po uprzedniej konsultacji lekarskiej, podczas której przeprowadzony jest szczegółowy wywiad dot. przebytych chorób, przyjmowanych leków itp. Przed konsultacją pacjent wykonuje serię badań laboratoryjnych wskazanych przez lekarza.  

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Pacjent musi być na czczo i nie może przyjmować żadnych leków przeciw krzepliwych przez 7 dni przed zabiegiem. 

Sam zabieg polega na wprowadzeniu światłowodu lasera przez niewielkie 2 mm nacięcia skóry. Do tkanek poddanych zabiegowi dostarczane jest światło lasera Nd:Yag o odpowiedniej mocy i długości fali pozwalające na rozpuszczenie tkanki tłuszczowej i obkurczenie skóry. 

 

W zależności od obszaru poddanego zabiegowi czas trwania procedury wynosi od 60 do 120 min.

Pierwsze efekty usunięcia tkanki tłuszczowej i liftingu skóry widoczne są tuż po zabiegu. Jenak ze względu na towarzyszący obrzęk, na ostateczne rezultaty pacjent musi poczekać 3-4 tyg. aż upłynniona tkanka tłuszczowa zostanie wchłonięta i zmetabolizowana. 

Do osiągnięcia pożądanego efektu wystarczy jeden zabieg.
 

Lipoliza laserowa nie wymaga hospitalizacji, dlatego pacjent może wrócić do domu bezpośrednio po zabiegu. Po ustąpieniu znieczulenia może wystąpić ból.   

Aby zminimalizować ryzyko zakażenia pacjent musi przez okres tygodnia przyjmować doustny antybiotyk przepisany przez lekarza. Zaleca się przyjmowanie co najmniej 1-2 litry płynu dziennie. Pacjent może wznowić swoją codzienną dietę po 24 godzinach. Przez pierwsze 12 godzin po zabiegu pacjent powinien odpoczywać. Aby uniknąć zakrzepicy żylnej zaleca się częste ruchy wymagające minimalnego wysiłku. W pierwszym tygodniu od zabiegu zaleca się przerwę od jakiejkolwiek aktywności fizycznej​. Przez pierwsze dwa tygodnie od zabiegu pacjent powinien stosować środki uciskowe. Podczas pierwszych 24 godzin po zabiegu należy regularnie wymieniać opatrunek.

 • choroby wątroby,

 • niewydolność nerek,

 • choroba tarczycy,

 • zaburzenia krzepnięcia krwi,

 • cukrzyca,

 • choroby skóry,

 • choroby układu krążenia,

 • ciąża,

 • depresja,

 • problemy z alkoholem,

 • zaburzenia hormonalne

© 2020 Copyright All Rights Reserved

 • Black Facebook Icon
 • Black Instagram Icon