© 2020 Copyright All Rights Reserved

NICI LIFTINGUJĄCE SILHOUETTE - SOFT® 

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat medycyna estetyczna bardzo się rozwinęła. Coraz więcej zabiegów wykonywanych jest z zastosowaniem nowoczesnych i nieinwazyjnych technologii pozwalających skrócić czas rekonwalescencji i szybko cieszyć się pożądanymi efektami. Jedną z najnowocześniejszych terapii stosowanych w  gabinetach medycyny estetycznej jest zabieg z użyciem nici liftingujących Silhouette Soft®.

Silhouette Soft® Lift - lifting za pomocą nici

Zabieg liftingujący Silhouette Soft® Lift jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie. Metoda ma wiele typowych wskazań i małą liczbę przeciwwskazań. Terapia stanowi odpowiedź na jedną z największych potrzeb ludzi XXI wieku - chęć zachowania młodego i zdrowego wyglądu.

Nici przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które zmagają się z problemem zwiotczałej skóry, chcą podnieść brwi, wygładzić szyję, przywrócić objętość w okolicach jarzmowych, poprawić kształt linii żuchwy i policzków. Lifting Silhouette Sofy to zabieg dla osób, które po prostu chcą wyglądać młodziej.

Najlepszymi kandydatami do korzystania z tej metody są osoby mające dość elastyczną skórę, wykazującą niewielką obwisłość. Niezależnie od stanu skóry, zabieg zawsze dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. 

 

Zabieg liftingujący Silhouette Soft® daje dwa szczególnie istotne dla pacjenta rezultaty. Przede wszystkim zapewnia efekt ujędrnienia i odmłodzenia skóry, ale także doprowadza do biorewitalizacji tkanek, czyli stymuluje do produkcji kolagenu. Proces trwa kilkanaście miesięcy aż do wchłonięcia się wprowadzonych w skórę nici.  

Procedura może być wykonywana jedynie przez doświadczonego lekarza, specjalizującego się w tego typu zabiegach.

Zabieg jest krótki, trwa ok. 30 min. Nie wymaga hospitalizacji. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Procedura jest komfortowa dla pacjenta, nie ma konieczności zakładania szwów. Do wprowadzenia nici używa się cienkich igieł.

 

Po zabiegu od razu można wrócić do normalnych czynności.

Efekty liftingu nićmi Silhouette Soft® utrzymują się nawet do półtora roku. 

 

  • unikanie aktywności, które mogą spowodować urazy w obrębie twarzy,

  • spanie na plecach przez pierwsze trzy noce po zabiegu,

  • stosowanie zimnych okładów w ciągu pierwszych kilku godzin po zabiegu,

  • kontrolowanie mimiki, szczególnie w pierwszym tygodniu po wykonaniu liftingu,

  • przez ok. trzy tygodnie po zabiegu unikanie gwałtownych ruchów mimicznych,

  • nie jest wskazane żucie twardej żywności,

  • nie jest wskazane stosowanie preparatów z filtrami przeciwsłonecznymi,

  • nie jest zalecane poddawanie się leczeniu stomatologicznemu w pierwszych tyg. po zabiegu,

Zabiegu nie wykonuje się u osób z alergią oraz u których występują negatywne reakcje na biomateriały wykorzystywane w ramach tej metody.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon