top of page

NICI LIFTINGUJĄCE SILHOUETTE - SOFT® 

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat medycyna estetyczna bardzo się rozwinęła. Coraz więcej zabiegów wykonywanych jest z zastosowaniem nowoczesnych i nieinwazyjnych technologii pozwalających skrócić czas rekonwalescencji i szybko cieszyć się pożądanymi efektami. Jedną z najnowocześniejszych terapii stosowanych w  gabinetach medycyny estetycznej jest zabieg z użyciem nici liftingujących Silhouette Soft®.

Wskazania do zabiegu

Silhouette Soft® Lift - lifting za pomocą nici

nici liftingujące silhouette soft

Zabieg liftingujący Silhouette Soft® Lift jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie. Metoda ma wiele typowych wskazań i małą liczbę przeciwwskazań. Terapia stanowi odpowiedź na jedną z największych potrzeb ludzi XXI wieku - chęć zachowania młodego i zdrowego wyglądu.

Nici przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które zmagają się z problemem zwiotczałej skóry, chcą podnieść brwi, wygładzić szyję, przywrócić objętość w okolicach jarzmowych, poprawić kształt linii żuchwy i policzków. Lifting Silhouette Sofy to zabieg dla osób, które po prostu chcą wyglądać młodziej.

Najlepszymi kandydatami do korzystania z tej metody są osoby mające dość elastyczną skórę, wykazującą niewielką obwisłość. Niezależnie od stanu skóry, zabieg zawsze dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. 

 

Leczenie

Dzięki małym stożkom zakotwiczonym głęboko w skórze tworzy się napięcie, które skutecznie podnosi zwiotczałą tkankę. Wokół nici powstają nowe włókna kolagenowe, które unoszą skórę i utrzymują napięcie w tkankach. 

Nici wykonane są z czystego kwasu polimlekowego i ulegają całkowitemu rozpuszczeniu. Stożki natomiast skomponowane są w 82% z kwasu polimlekowego i w 18% z glikolu. Składniki te wchłaniane są w organizmie pod wpływem ciepła i procesu hydrolizy. Stożki rozpuszczają się w ciągu 8-12 miesięcy, a nici 18-24, dając efekt na 2-3 lata.

Procedura może być wykonywana jedynie przez doświadczonego lekarza, specjalizującego się w tego typu zabiegach.

Zabieg jest krótki, trwa ok. 30 min. Nie wymaga hospitalizacji. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Procedura jest komfortowa dla pacjenta, nie ma konieczności zakładania szwów. Do wprowadzenia nici używa się cienkich igieł.

Efekty zabiegu
 • poprawa wyglądu policzków,

 • przywrócenie objętości w okolicy jarzmowej,

 • korekcja zwiotczenia skóry i redukcja oznak starzenia,

 • podniesienie brwi nićmi,

 • lifting szyi.

 

Wskazania po zabiegu
 • w pierwszych 6 godz. po zabiegu zalecane jest stosowanie zimnych okładów na obszary poddane zabiegowi,

 • w pierwszej dobie po zabiegu należy zrezygnować z mycia twarzy i włosów, 

 • przez pierwsze 3–5 nocy należy spać na plecach,

 • w pierwszym tyg. po zabiegu należy zrezygnować z makijażu,

 • w pierwszym miesiącu nie zaleca się leczenia stomatologicznego, masażu twarzy ani zabiegów kosmetycznych,

 • przez miesiąc po zabiegu należ zrezygnować również z aktywności fizycznej, korzystania z basenu i sauny,

 • w ciągu pierwszych 4 tyg. po zabiegu należy ograniczyć mimikę twarzy,

 • w ciągu 4 tyg. po zabiegu należy unikać żucia twardych produktów oraz energicznego otwierania ust,

 • po zabiegu należy stosować filtry przeciwsłoneczne UV 50+.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie wykonuje się u osób z alergią oraz u których występują negatywne reakcje na biomateriały wykorzystywane w ramach tej metody.

Efekty uboczne

Po zabiegu może pojawić się obrzęk, zasinienie czy zaczerwienienie, które ustępują samoistnie w ciągu 2 tyg. po zabiegu. Poważniejsze powikłania, takie jak krwawienia, stan zapalny, zaburzenia czucia czy asymetria twarzy obserwowane są stosunkowo rzadko.

bottom of page