top of page

MEZOTERAPIA ARTHREX ACP (PRP)

Spersonalizowana terapia komórkowa Arthrex to zabieg z użyciem PRP (osocza bogatopłytkowego) wykorzystujący naturalne procesy gojenia i regeneracji tkanek organizmu. Medyczne działanie PRP opiera się na licznych czynnikach wzrostu i cząsteczkach sygnałowych zawartych w płytkach krwi i osoczu krwi. Innowacyjny system PRP Arthrex pozwala na łatwe przygotowanie PRP o sprawdzonym i udowodnionym klinicznie działaniu bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa i jakości. 

Wskazania do zabiegu

Mezoterapia autologicznymi czynnikami wzrostu Arthrex ACP (PRP)

arthrex_acp.jpg

Możliwości zastosowania osocza bogatopłytkowego jako metody leczenia w rozmaitych dyscyplinach medycznych została dowiedziona klinicznie i cieszy się uznaniem od wielu lat.

Metoda PRP skierowania jest szczególnie do pacjentów oczekujących naturalnego efektu terapii bez zastosowania substancji obcego pochodzenia, takich jak botoks czy kwas hialuronowy. Iniekcje z PRP zapewniają wysoce satysfakcjonujący dla pacjentów wynik terapii. 

Możliwości zastosowania:

  • w medycynie estetycznej, dermatologii i chirurgi plastycznej (do odnowy skóry, jako leczenie wspomagające po zabiegu z użyciem frakcyjnego lasera ablacyjnego, w leczeniu łysienia adrogenowego i łysienia plackowatego, do redukcji zmarszczek i poprawy konturu twarzy),

  • w ortopedii i medycynie sportowej (w leczeniu urazów mięśni i ścięgien, a także zapalenia stawów),

  • w gojeniu się ran (np. w terapii leczenia np. owrzodzeń w przypadku zespołu stopy cukrzycowej).

Leczenie

Szybkie, bezpieczne i proste przygotowanie PRP.

Podwójna strzykawka Arthrex ACP umożliwia szybkie i proste przygotowanie PRP w systemie zamkniętym. Podczas procedury nie są stosowane syntetyczne żele separujące, jako że PRP jest separowane od pozostałych składników krwi w sposób czysto fizyczny. System ten, stosowany z powodzeniem od wielu lat, pozwala uzyskać ok. 5-6 ml PRP o dwuipółkrotnie wyższym stężeniu płytek krwi w porównaniu do krwi pełnej przy jednoczesnej separacji leukocytów i erytrocytów. 

1. Pobranie 15 ml krwi pacjenta bezpośrednio do podwójnej strzykawki Arthrex ACP.

2. Wirowanie przez 5 min.

3. Transfer ACP do strzykawki wewnętrznej.

4. Koncentrat ACP gotowy do podania bezpośrednio ze strzykawki. 

 

Efekty zabiegu

Efekty mezoterapii autologicznymi czynnikami wzrostu Arthrex ACP (PRP) widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się odświeżona, odmłodzona i zdecydowanie bardziej sprężysta. W przypadku terapii skóry głowy – cebulki włosów są lepiej odżywione i wzmocnione, a proces wypadania włosów zostaje zahamowany.

Wskazania po zabiegu

Ponieważ mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem iniekcyjnym, po jego przeprowadzeniu należy unikać skupisk bakterii, w tym kontaktu ze zwierzętami. Nie wskazane jest nadmierne dotykanie skóry.  Zaleca się natomiast wymianę poszewki na poduszkę do spania. Nie powinno się eksponować skóry poddanej zabiegowi na promienie słoneczne, do czasu całkowitego jej wygojenia. Zaleca się stosowanie filtrów UV przez 4 tyg. po zabiegu. Przez okres około 3-5 dni od wizyty należy zrezygnować z sauny, basenu oraz nadmiernej aktywności fizycznej. W przypadku wystąpienia ewentualnych podrażnień na skórze, można stosować preparaty z aloesem w celu ich złagodzenia. Jeśli natomiast pojawią się drobne siniaki, zaleca się preparaty z arniką lub heparyną. 

Przeciwwskazania
  • ciąża

  • cukrzyca,

  • stany ropne i zapalne skóry,

  • opryszczka,

  • karmienia piersią,

  • choroby nowotworowe.

Efekty uboczne

Po zabiegu odczuwalne może być lekkie „rozpieranie” skóry od wewnątrz i niewielkie zaczerwienienie. Objawy te jednak mijają po kilku godzinach od przeprowadzenia zabiegu. Mogą także pojawić się delikatne zasinienia lub krwiaki, które ustępują zwykle w ciągu 48 godz. oraz niewielki obrzęk utrzymujący się nawet do 7 dni po zabiegu. 

bottom of page