© 2020 Copyright All Rights Reserved

MEZOTERAPIA ARTHREX ACP (PRP)

Spersonalizowana terapia komórkowa Arthrex to zabieg z użyciem PRP (osocza bogatopłytkowego) wykorzystujący naturalne procesy gojenia i regeneracji tkanek organizmu. Medyczne działanie PRP opiera się na licznych czynnikach wzrostu i cząsteczkach sygnałowych zawartych w płytkach krwi i osoczu krwi. Innowacyjny system PRP Arthrex pozwala na łatwe przygotowanie PRP o sprawdzonym i udowodnionym klinicznie działaniu bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa i jakości. 

Mezoterapia autologicznymi czynnikami wzrostu Arthrex ACP (PRP)

Możliwości zastosowania osocza bogatopłytkowego jako metody leczenia w rozmaitych dyscyplinach medycznych została dowiedziona klinicznie i cieszy się uznaniem od wielu lat.

Metoda PRP skierowania jest szczególnie do pacjentów oczekujących naturalnego efektu terapii bez zastosowania substancji obcego pochodzenia, takich jak botoks czy kwas hialuronowy. Iniekcje z PRP zapewniają wysoce satysfakcjonujący dla pacjentów wynik terapii. 

Możliwości zastosowania:

  • w medycynie estetycznej, dermatologii i chirurgi plastycznej (do odnowy skóry, jako leczenie wspomagające po zabiegu z użyciem frakcyjnego lasera ablacyjnego, w leczeniu łysienia adrogenowego i łysienia plackowatego, do redukcji zmarszczek i poprawy konturu twarzy),

  • w ortopedii i medycynie sportowej (w leczeniu urazów mięśni i ścięgien, a także zapalenia stawów),

  • w gojeniu się ran (np. w terapii leczenia np. owrzodzeń w przypadku zespołu stopy cukrzycowej).

Szybkie, bezpieczne i proste przygotowanie PRP.

Podwójna strzykawka Arthrex ACP umożliwia szybkie i proste przygotowanie PRP w systemie zamkniętym. Podczas procedury nie są stosowane syntetyczne żele separujące, jako że PRP jest separowane od pozostałych składników krwi w sposób czysto fizyczny. System ten, stosowany z powodzeniem od wielu lat, pozwala uzyskać ok. 5-6 ml PRP o dwuipółkrotnie wyższym stężeniu płytek krwi w porównaniu do krwi pełnej przy jednoczesnej separacji leukocytów i erytrocytów. 

1. Pobranie 15 ml krwi pacjenta bezpośrednio do podwójnej strzykawki Arthrex ACP.

2. Wirowanie przez 5 min.

3. Transfer ACP do strzykawki wewnętrznej.

4. Koncentrat ACP gotowy do podania bezpośrednio ze strzykawki. 

 

Efekty mezoterapii autologicznymi czynnikami wzrostu Arthrex ACP (PRP) widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się odświeżona, odmłodzona i zdecydowanie bardziej sprężysta. W przypadku terapii skóry głowy – cebulki włosów są lepiej odżywione i wzmocnione, a proces wypadania włosów zostaje zahamowany.

Po zabiegu mezoterapi Arthrex ACP (PRP) nie ma konieczności przestrzegania szczególnie restrykcyjnych zaleceń lekarskich. Wystarczy przez kilka dni po zabiegu ostrożnie dbać o skórę. Nie naciągać, nie uciskać i nie trzeć miejsca poddanego terapii. Można natomiast stosować tradycyjną pielęgnację z użyciem łagodnych kosmetyków.

  • ciąża

  • cukrzyca,

  • stany ropne i zapalne skóry,

  • opryszczka,

  • karmienia piersią

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon