top of page

SUNEKOS® 200 I 1200

W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM). Produkt stymuluje fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym.

Wskazania do zabiegu

Sunekos® 200 i Sunekos® 1200 – nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry

Sunekos® wykazuje wysoką skuteczność bez względu na wiek pacjenta. Sunekos® 200 przeznaczony jest dla nieco młodszych pacjentów, z mniej widocznymi zmarszczkami, natomiast Sunekos® 1200 skierowany jest do pacjentów z bardziej widocznymi oznakami starzenia. W niektórych przypadkach stosuje się także procedury łączone. 

Sunekos® wyróżnia się wielokierunkowym działaniem. Terapia zapewnia nam: nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry, bardzo naturalne działanie wolumetryczne oraz wygładzenie zmarszczek na twarzy. Iniekcji można poddać również szyję, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzną stronę ud i obszar pod kolanami. Ze względu na jego niesamowitą czystość i delikatność możemy go zastosować na każdą okolicę skóry, nawet na powieki, które są wyjątkowo problematyczną w leczeniu okolicą, w celu likwidowania cieni pod oczami.

SUNEKOS 200
Leczenie

1. Przygotowanie preparatu przez lekarza: połączenie kwasu hialuronowego z aminokwasami.

 

2. Oczyszczenie i dezynfekcja obszaru, który ma być poddany zabiegowi.

 

3. Podanie preparatu za pomocą jednej z trzech technik: mikrobolusa, płynu śródmiąższowego lub kaniulą. Metoda iniekcji dobierana jest na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta i preferencji lekarza.

 

Bardzo istotnym elementem jest technika wykonywania zabiegu Sunekos®. Dlatego też powinien on być wykonywany tylko i wyłącznie przez certyfikowanego i przeszkolonego w tym zakresie lekarza, który ma do wyboru trzy ściśle określone techniki iniekcji.

Efekty zabiegu

Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać - pierwsze widoczne są po ok 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy.

Wskazania po zabiegu

Zabieg nie pozostawia żadnych trwałych śladów na skórze. Sporadycznie w miejscu wkłucia może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie czy swędzenie, które powinny ustąpić po 1-3 dniach.

Przeciwskazania
  • ciąża,

  • choroby nowotworowe,

  • aktywne choroby autoimmunologiczne,

  • choroby zapalne skóry bakteryjne i wirusowe,

  • choroby zaburzające proces gojenia.

bottom of page