
BABY BOTOX
Baby botox to łagodniejsza wersja botoksu. Metoda spłyca zmarszczki, sprawiając, że twarz jest gładka i zrelaksowana. Baby botox nie paraliżuje naszej mimiki (co powoduje klasyczne zastosowanie botoksu). To jeden z największych trendów w odmładzaniu w medycynie estetycznej ostatnich lat. Zobacz na czym polega ta innowacyjna technika?
Baby botox jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają obawy przed stosowaniem toksyny botulinowej lub dopiero zaczynają swoją przygodę z botoksem. Metoda pozwala wygładzić pierwsze zmarszczki poziome na czole, lwią zmarszczkę (pionowa bruzda między brwiami), kurze łapki, czy zmarszczki u nasady nosa. Dobrze sprawdzi się również w przypadku opadających powiek lub kącików ust oraz w leczeniu "brody brukowanej".

Baby botox to sposób podawania toksyny botulinowej, który polega na wstrzykiwaniu bardzo małej ilości botoksu za pomocą wielu drobnych i płytkich nakłuć - podobnie, jak w przypadku mezoterapii. W klasycznym zastosowaniu botoksu, ostrzykuje się maksymalnie kilka miejsc, a dawki są znacznie większe. Dzięki temu, że podczas zabiegu wykorzystuje się znacznie mniejsze dawki toksyny, otrzymujemy efekt odświeżenia i rozluźnienia skóry, bez ryzyka paraliżu mimiki.
Głównym celem baby botoxu jest zmniejszenie widoczności zmarszczek mimicznych (np. lwiej zmarszczki czy kurzych łapek), które nadają twarzy zmęczony lub zbyt ostry wyraz. Po zabiegu skóra jest zrelaksowana i wygładzona. Zachowany zostaje natomiast naturalny wygląd twarzy, a mięśnie zachowują niemalże pełną ruchomość. Zabieg trwa kilkanaście minut i nie powoduje żadnych niepożądanych efektów po zabiegowych. Baby botoks wykonuje wyłącznie lekarz.
Pierwszy efekt widoczny jest po 3-4 dniach od zabiegu. Na pełen efekt należy poczekać do dwóch tyg.
Baby botoks utrzymuje się do 9 miesięcy.
Po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Ślady po wkłuciach są prawie niewidoczne.
Przez minimum 2 godziny po zabiegu nie powinno się robić gwałtownych ruchów głową i masować miejsc poddanych zabiegowi. Zaleca się unikanie ciężkiego wysiłku bezpośrednio w dniu zabiegu oraz korzystania z solarium
i sauny przez najbliższy tydzień.
-
ciąża,
-
karmienie piersią,
-
choroby układu sercowo-naczyniowego,
-
uczulenie na albuminę ludzką,
-
przewlekłe choroby autoimmunologiczne,
-
przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych,
-
przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych,
-
choroby płytki mięśniowo-nerwowej,
-
zażywanie leków regulujących akcję serca, np chinidyna,
-
choroby układy nerwowego, np choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane,choroba Parkinsona etc.
-
małe krwiaki, które mogą powstać w miejscu iniekcji jeśli igła natrafi na niewielkie naczynie;
-
zbytnie obniżenie brwi lub zbyt duże uniesienie w przypadku leczenia zmarszczek czołowych;
-
niewielki obrzęk oraz delikatne mrowienie w miejscu iniekcji;
-
nadmierne zwiotczenie mięśni (opadanie powieki, opadanie kącika ust);
Skutki uboczne mają charakter przemijający i ustępują zazwyczaj po kilku dniach. Efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 2-6 tygodni.