top of page

BIOSTYMULACJA GŁĘBOKO NAWILŻAJĄCA

Biostymulacja głęboko nawilżająca jest innowacyjnym zabiegiem odmładzającym przeznaczonym do biorewitalizacji skóry twarzy i ciała. To luksusowa terapia nawilżająca, która działa w trzech wymiarach – nawilża, odbudowuje kolagen i elastynę oraz ujędrnia skórę zapewniając doskonały i długotrwały efekt. Terapia stanowi połączenie naturalności i zaawansowanej technologii o potwierdzonym klinicznie bezpieczeństwie stosowania.

Wskazania do zabiegu

Biostymulacja głęboko nawilżająca to zabieg przeznaczony dla skóry zmęczonej, zszarzałej, wymagającej odnowy i odzyskania sprężystości. Jest świetną metodą w walce z drobnymi zmarszczkami skóry dłoni, twarzy, szyi i dekoltu. 

 

Leczenie

Zabieg poprawia kondycję i odświeża skórę i tkanki podskórne za pomocą wstrzykiwania pod skórę specjalnie przygotowanych składników odżywczych. W tym przypadku jest to najczystsza forma kwasu hialuronowego, który dodatkowo występuje w najwyższym stężeniu na rynku 18mg/ml oraz hydroksyapatytu wapnia w stężeniu 0,01% (biostymulatora naturalnie występującego w organizmie, który pobudza skórę do produkcji kolagenu). Połączenie kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia widocznie poprawia elastyczność i gęstość skóry, nadając jej blask i rozświetlenie.

Preparat podawany jest za pomocą bardzo cienkiej igły lub specjalnego aplikatora, co nie jest bolesne. Można przed podaniem posmarować miejsca poddawane zabiegowi kremem znieczulającym. 

Dla uzyskania optymalnych rezultatów należy przyjąć serię 3-4 zabiegów w odstępach 3-tygodniowych.

Efekty zabiegu

Skóra po zabiegu jest widocznie odświeżona i wypoczęta. Dzięki wysokiemu stężeniu HA, który zapewnia doskonałe nawilżanie oraz hydroxyapatytowi wapnia, skóra ulega regeneracji, poprawie gęstości oraz ​korekcji powierzchownych zmarszczek. 

Wskazania po zabiegu

Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Mezoterapia igłowa jest całkowicie bezpieczna i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Przez dwie doby po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu, solarium oraz kąpieli słonecznych. 

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać szorstkich ręczników, preparatów kosmetycznych podrażniających np. na bazie alkoholu, masażu oraz nie spożywać alkoholu i innych środków odurzających.

Przeciwwskazania
  • stany zapalne skóry,

  • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,

  • świeża opalenizna,

  • choroba nowotworowa,

  • ciąża,

  • karmienie piersią.

Efekty uboczne

Po zabiegu mogą pojawić się delikatne zasinienia lub krwiaki, które ustępują zwykle w ciągu 48 godz.

bottom of page