top of page

CGF (CONCENTRATED GROWTH FACTORS)

Mezoterapie CGF są idealnymi zabiegami profilaktycznymi, regenerującymi i stymulującymi skórę, dzięki optymalnej ilości preparatu i maksymalnej koncentracji czynników wzrostu oraz komórek macierzystych z antygenem 34+ pozyskanych z Twojej krwi. Bezpieczeństwo i naturalność to niewątpliwie klucz do sukcesu w przywróceniu jej młodzieńczego wyglądu. 

Wskazania do zabiegu

CGF - zabiegi regeneracji skóry skoncentrowanymi czynnikami wzrostu i Twoimi komórkami macierzystymi

CGF LIQUID to zabieg wykorzystujący czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste pozyskane z Twojej krwi. Zabieg wykonywany jest techniką mezoterapii, dzięki czemu uzyskujemy naturalne i widoczne efekty poprawy kondycji skóry. 

CGF HARMONY przeznaczony jest dla skóry wymagającej intensywniejszej regeneracji. Lekarz wprowadza pozyskany materiał, który jest dodatkowo zawieszony w żelu (Activated Plasma Albumin Gel). Metoda zapewnia dłuższą i silniejszą stymulację skóry.

CGF ONE skupia działanie na małych obszarach poddanych zabiegom, takich jak grzbiety dłoni, szyja, okolica oczu i ust oraz owłosiona skóra głowy. Jest to idealny zabieg dla osób rozpoczynających swoją przygodę z medycyną estetyczną i regeneracją skóry. 

CGF_BANER_2_styczen2020.png
Leczenie

Twoja własna krew zostaje odwirowana w separatorze komórkowym, dzięki któremu uzyskujemy wyodrębnione skoncentrowane czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Następnie lekarz dobiera terapię odpowiednią do potrzeb skóry. 

Zabiegi wykonuje się w seriach:

CGF LIQUID - wymaga 3 zabiegów w odstępach 4 tyg.

CGF HARMONY - wymaga 3 zabiegów w odstępach 6 tyg. 

CGF ONE - wymaga 3 zabiegów w odstępach od 4 do 6 tyg. w zależności od wybranej procedury. 

Efekty zabiegu

- widoczne odmłodzenie i odświeżenie skóry,

- redukcja drobnych zmarszczek,

- zwiększenie elastyczności i jędrności skóry,

- regeneracja i odżywienie skóry,

- poprawa kolorytu i struktury skóry,

- zmniejszenie wypadania włosów.

Wskazania po zabiegu

Tak, jak w przypadku większości zabiegów iniekcyjnych po zabiegu możesz wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki oraz reakcje, takie jak obrzęk czy bolesność w miejscu iniekcji, które w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią.


Po wykonaniu serii zabiegów lekarz zaproponuje Ci kolejny zabieg podtrzymujący efekt, w zależności od potrzeb Twojej skóry (1-2 razy w roku).
 

Przeciwwskazania
  • ciąża,

  • choroby nowotworowe,

  • aktywne choroby autoimmunologiczne,

  • choroby zapalne skóry bakteryjne i wirusowe,

  • choroby zaburzające proces gojenia.

bottom of page