top of page
Panie fitness

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Czasem sam trening i dieta odchudzająca nie wystarczą, by osiągnąć upragniony efekt. Mogą na to wpływać różne czynniki, w tym genetyka lub typ sylwetki. Wtedy z pomocą spieszy medycyna estetyczna, która otwiera przed nami swoje bogate portfolio zabiegów wyszczuplających i modelujących sylwetkę.

Wskazania do zabiegu

Lipoliza iniekcyjna przeznaczona jest dla osób z normalną wagą lub lekką nadwagą. 

Zabieg pozwala usunąć tzw. miejsca otłuszczenia, np. tzw. "drugi podbródek", fałdy na plecach, brzuchu, udach, których trudno pozbyć się w wyniku diety czy ćwiczeń fizycznych.

U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

Leczenie

Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, polegające na wprowadzeniu za pomocą zastrzyków lub kaniuli substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane

z organizmu. Zabieg trwa ok. 20 - 30 min., w zależności od wielkości obszaru zabiegowego. W celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów, zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów w 4 tyg. odstępach czasu. Dobrym uzupełnieniem terapii jest masaż limfatyczny, który przyspiesza usuwanie tłuszczu z komórek (endermologia). 

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty widoczne są po ok. 2 tyg. od wykonania zabiegu. Seria zabiegów lipolizy iniekcyjnej pozwala utracić nawet 4-5 cm w obwodzie w miejscu, gdzie został wstrzyknięty preparat. Przy niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów wystarczą nawet dwa lub trzy zabiegi. 

Wskazania po zabiegu

Zabieg nie wymaga hospitalizacji. Po zabiegu pacjent wraca do swoich codziennych zajęć. Zaleca się spożywanie dużych ilości wody i masowanie miejsca poddanego zabiegowi. Najlepiej wykonać kilka drenaży limfatycznych np. endermologia, która wspomaga wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu. 

Należy pamiętać, aby chronić miejsca po wkłuciach aż do momentu całkowitego wygojenia. W tym okresie najważniejsza jest higiena, dlatego odradzamy korzystanie z sauny, siłowni i basenów. 

Przeciwwskazania
  • ciąża,

  • choroby nowotworowe,

  • aktywne choroby autoimmunologiczne,

  • choroby zapalne skóry bakteryjne i wirusowe,

  • choroby zaburzające proces gojenia,

  • nadmierna otyłość.

Skutki uboczne

Po zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, czasami powstają także lekkie zasinienia w miejscach wkłucia i skóra staje się bardziej wrażliwa na dotyk. Pacjent może odczuwać również delikatny ból lub świąd skóry. Taka reakcja utrzymuje się zwykle przez kilka dni po zabiegu i stopniowo ustępuje.

W celu złagodzenia wymienionych dolegliwości, zalecamy stosowanie środków  przeciwbólowych i leków antyhistaminowych.

bottom of page