top of page

LIPOSUKCJA PODBRÓDKA

Tak zwany "drugi podbródek" to zmora wielu naszych Pacjentów, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Na nieestetyczny defekt mamy jednak rozwiązanie - liposukcja podbródka, dzięki której skutecznie i trwale pozbędziemy się tłuszczu z okolic brody i szyi bez blizn i długiej rekonwalescencji pozabiegowej. 

Wskazania do zabiegu

Zabieg wykonuje się u kobiet i mężczyzn, którzy posiadają tzw. podwójny podbródek.

Leczenie

Liposukcja podbródka to mało skomplikowany zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brody. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. 

 

Procedura polega na niewielkim nacięciu powłok skórnych w okolicach podbródka i uszu i usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnego narzędzia do liposukcji zakończonego cienką rurką, zwanego kaniulą. 

 

Zabieg trwa od 45 minut do godziny. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do domu. Nie ma konieczności hospitalizacji. 

Efekty zabiegu

Skuteczne i trwałe usunięcie tkanki tłuszczowej z okolic podbródka. Odmłodzenie i wysmuklenie rysów twarzy. Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu. Na ostateczne efekty należy poczekać ok 7-10 dni do czasu ustąpienia obrzęku i wciągnięcia się skóry. 

Wskazania po zabiegu

Po zabiegu na głowie umieszczany jest opatrunek uciskowy od czubka głowy do brody. Opatrunek należy nosić przez minimum trzy doby po zabiegu w celu prawidłowego wciągnięcia się skóry. Po tygodniu od zabiegu zalecamy rozpoczęcie serii zabiegów endermologii na okolicę brody i szyi (tzw. ergolift)!

Przeciwwskazania
  • ciąża,

  • choroby nowotworowe,

  • aktywne choroby autoimmunologiczne,

  • choroby zapalne skóry bakteryjne i wirusowe,

  • choroby zaburzające proces gojenia.

bottom of page