top of page

MEZOTERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym lub tzw "wampirzy lifting"od kilku lat cieszy się ogromną popularność wśród zabiegów medycyny estetycznej na całym świecie. Jest to jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej naturalnych dla naszego organizmu zabiegów estetycznych.

Wskazania do zabiegu

Osocze bogatopłytkowe PRP to nic innego, jak koncentrat własnych płytek krwi wyposażonych w czynniki wzrostu. Zawartość płytek w normalnej krwi jest niewielka, natomiast w osoczu bogatopłytkowym pozyskuje się ich ok. 95%. Dzięki takiemu odseparowaniu otrzymujemy potężny koktajl czynników wzrostu. Wprowadzony koncentrat stymuluje namnażanie komórek i regenerację, co znacząco przyspiesza proces gojenia i odbudowę tkanek.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym polecana jest każdej osobie, która pragnie odmłodzić, wzmocnić i ujędrnić skórę, rozświetlić, dodać jej blasku i przywrócić sprężystość lub zapobiec procesom wypadania włosów. Zabieg  doskonale sprawdza się także jako terapia wspierająca odbudowę skóry po zabiegach lipotransferu.

Najczęściej zabiegom mezoterapii osoczem bogatopłytkowym poddawana jest skóra głowy, twarzy, szyi i dekoltu oraz grzbiety dłoni. 

Leczenie

Zabieg PRP nie wymaga szczególnego przygotowania. W pierwszej fazie krew pobierana jest od pacjenta i "odwirowana" w systemie PRO. Cała procedura odseparowania najwyższej jakości płytek krwi przeprowadzana jest w całkowicie zamkniętym i bezpiecznym obiegu bez ryzyka kontaktu krwi z jakimikolwiek czynnikami zewnętrznymi.
 

W kolejnym etapie przeprowadzana jest tradycyjna mezoterapia wybranego obszaru. W miejscu wkłucia gromadzą się płytki krwi, które mają za zadanie odbudować naturalną barierę ochronną skóry.

 

Wysokie stężenie płytek krwi przyspiesza proces regeneracji. Już po pierwszym zabiegu skóra wyraźnie się wygładza, znikają zmarszczki, a twarz jest odmłodzona i odświeżona.


Zabieg wykonuje się bez znieczulenia. Lekki dyskomfort odczuwany przy iniekcji jest krótkotrwały i mija w zasadzie od razu po zakończeniu zabiegu. 

 

Zaleca się wykonanie serii 3–5 zabiegów w odstępach 3–4 tyg.

Efekty zabiegu

Efekty mezoterapii osoczem bogatopłytkowym widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się odświeżona, odmłodzona i zdecydowanie bardziej sprężysta. W przypadku terapii skóry głowy – cebulki włosów są lepiej odżywione i wzmocnione, a proces wypadania włosów zostaje zahamowany.

Wskazania po zabiegu

Ponieważ mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem iniekcyjnym, po jego przeprowadzeniu należy unikać skupisk bakterii, w tym kontaktu ze zwierzętami. Nie wskazane jest nadmierne dotykanie skóry.  Zaleca się natomiast wymianę poszewki na poduszkę do spania. Nie powinno się eksponować skóry poddanej zabiegowi na promienie słoneczne, do czasu całkowitego jej wygojenia. Zaleca się stosowanie filtrów UV przez 4 tyg. po zabiegu. Przez okres około 3-5 dni od wizyty należy zrezygnować z sauny, basenu oraz nadmiernej aktywności fizycznej. W przypadku wystąpienia ewentualnych podrażnień na skórze, można stosować preparaty z aloesem w celu ich złagodzenia. Jeśli natomiast pojawią się drobne siniaki, zaleca się preparaty z arniką lub heparyną. 

Przeciwwskazania
  • ciąża

  • cukrzyca,

  • stany ropne i zapalne skóry,

  • opryszczka,

  • karmienia piersią,

  • choroby nowotworowe.

Efekty uboczne

Po zabiegu odczuwalne może być lekkie „rozpieranie” skóry od wewnątrz i niewielkie zaczerwienienie. Objawy te jednak mijają po kilku godzinach od przeprowadzenia zabiegu. Mogą także pojawić się delikatne zasinienia lub krwiaki, które ustępują zwykle w ciągu 48 godz. oraz niewielki obrzęk utrzymujący się nawet do 7 dni po zabiegu. 

bottom of page