top of page

NICI LIFTINGUJĄCE SPRING THREAD LIFT

Skora twarzy, szyi i dekoltu jest szczególnie delikatna, dlatego wszelkie zabiegi dotyczące tych partii wymagają wyjątkowej precyzji oraz najlepszych technologii. W tym celu powstało nowoczesne rozwiązanie stosowane w wielu renomowanych gabinetach medycyny estetycznej - niewchłanialne nici liftingujące Spring Thread - jedne z najefektywniejszych i jednocześnie najbardziej trwałych nici rekomendowane przez lekarzy medycyny estetycznej na całym świecie. 

Wskazania do zabiegu

Niewchłanialne nici liftingujące - Spring Thread Lift

nici liftingujące spring thread lift lifting nićmi

Nici liftingujące Spring Thread wykorzystywane są do korekcji opadania skóry twarzy w umiarkowanym stopniu. Ta metoda odmładzania najlepiej sprawdzi się zatem u stosunkowo młodych osób, u których widoczne są pierwsze oznaki starzenia się skóry. Zabiegowi mogą poddać się także osoby, u których utrata jędrności i osłabienie struktury skóry jest na zdecydowanie bardziej zaawansowanym poziomie. Jednak w tym przypadku, dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów, zabieg najlepiej połączyć z innymi metodami odmładzania skóry z zakresu medycyny estetycznej. 

Zabiegowi poddać można okolicę policzków, brwi, owalu twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, ud i ramion.

 

Leczenie

Wbrew pozorom zabieg Spring Thread Lift jest krótki i niezbyt skomplikowany, trwa zaledwie kilka minut i przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Co istotne, nie wymaga hospitalizacji ani długiej rekonwalescencji. Wystarczy jedna aplikacja, by uzyskać spektakularny efekt. Należy jednak pamiętać, że ta metoda odmładzania, podobnie jak każda inna tego typu, nie zatrzymuje naturalnych procesów starzenia. Zabieg natomiast pozwala zamaskować utratę jędrności skóry.

Podczas zabiegu implementuje się najczęściej od 3 do 4 nici z każdej strony.  Nici są bezbarwne, niewidoczne i niewyczuwalne, a ich umieszczenie nie pozostawia po sobie blizn.  Dzięki temu, że są elastyczne i giętkie, mogą swobodnie dostosowywać się do ruchów mięśni, bez ryzyka zerwania.

Efekty zabiegu

Metoda Spring Thread pobudza produkcję kolagenu i fibroblastów, dzięki czemu skóra staje się pozbawiona zmarszczek, gładsza i bardziej świetlista. Po zabiegu owal twarzy jest widocznie podniesiony, a obwisłe tkanki powstałe na skutek procesu starzenia - wzmocnione.

Nici Spring Thread nie rozpuszczają się i pozostają w miejscu implementacji do czasu ich ewentualnego usunięcia.

Wskazania po zabiegu

Po zabiegu​ mogą pojawić się krwiak i obrzęk oraz nierówności, które po kilku dniach ustępują. Przez kilka dni po implementacji należy spać z głową ułożoną wyżej od tułowia (najlepiej na plecach). Codzienne zabiegi pielęgnacyjne trzeba wykonywać delikatnie, nie uciskając powierzchni skóry. Należy delikatnie nakładać makijaż i myć włosy. Uprawianie sportów w okresie rekonwalescencji (ok. 3 tyg.) jest zabronione. Ponadto, nie wolno w tym czasie poddawać się masażom okolicy zabiegowej, korzystać z sauny, łaźni, basenu i solarium. 

Przeciwskazania
  • ciąża,

  • cukrzyca,

  • stany ropne i zapalne skóry,

  • opryszczka,

  • karmienia piersią.

bottom of page