Peelingi medyczne
Peelingi medyczne to procedury medyczne, które polegają na aplikacji specjalnych substancji chemicznych na skórę w celu złuszczenia i odnowy jej warstwy zewnętrznej. Te substancje chemiczne, znane również jako peelingi chemiczne, działają poprzez kontrolowane usunięcie martwych komórek skóry, pobudzenie produkcji kolagenu i stymulację procesu odnowy skóry.
Peelingi medyczne są przeznaczone dla osób, które chcą poprawić kondycję swojej skóry, zwłaszcza jeśli dotyczy to problemów takich jak trądzik, blizny, przebarwienia, zmarszczki, nierówności skóry, uszkodzenia słoneczne czy hiperpigmentacja. Są one odpowiednie dla osób o różnych typach skóry, w tym zarówno dla skóry tłustej, mieszanej, normalnej, jak i suchej.
Terapia kwasami medycznymi polega na aplikacji specjalnych substancji chemicznych na skórę w celu złuszczenia i odnowy jej warstwy zewnętrznej. Procedura terapii kwasami medycznymi może się nieco różnić w zależności od rodzaju peelingu chemicznego, który jest stosowany.
-
Konsultacja: Na początku procesu konsultacji lekarz lub kosmetolog medyczny, oceni kondycję Twojej skóry, zidentyfikuje Twoje cele i problemy skórne oraz oceni Twoją odpowiedniość do terapii kwasami. Będzie to odpowiedni czas, aby omówić oczekiwania, potencjalne skutki uboczne, zalecenia dotyczące pielęgnacji przed i po peelingu oraz wybrać odpowiedni rodzaj peelingu chemicznego.
-
Przygotowanie skóry: Przed przeprowadzeniem terapii kwasami, Twoja skóra może być przygotowywana przez kilka tygodni, co może obejmować stosowanie określonych produktów do pielęgnacji skóry lub unikanie innych zabiegów, takich jak depilacja woskiem czy ekspozycja na słońce. To ma na celu przygotowanie skóry do terapii i maksymalizację jej efektów.
-
Przeprowadzenie peelingu: Podczas terapii kwasami specjalista aplikuje substancję chemiczną na skórę. Może to być w formie żelu, płynu lub pasty. Peeling może być nakładany na całą twarz lub na konkretne obszary, w zależności od indywidualnych potrzeb i celów.
-
Reakcja na peeling: Po nałożeniu peelingu chemicznego na skórę możesz odczuwać pewien dyskomfort, jak pieczenie, mrowienie lub uczucie napięcia. To normalne i zwykle ustępuje w ciągu kilku minut. W niektórych przypadkach, zwłaszcza przy stosowaniu silniejszych peelingu chemicznych, może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk skóry.
-
Czas działania peelingu: Czas, przez który peeling chemiczny pozostaje na skórze, zależy od rodzaju peelingu i zaleceń specjalisty. Może to wynosić od kilku minut do kilkudziesięciu minut.
-
Neutralizacja lub zmywanie peelingu: Po odpowiednim czasie działania peelingu chemicznego specjalista przeprowadzi neutralizację substancji chemicznej lub dokładnie zmyje ją z Twojej skóry. To ważne, aby zakończyć proces działania peelingu i zminimalizować ryzyko nadmiernego złuszczania skóry.
-
Zalecenia pozabiegowe otrzymasz od lekarza lub kosmetologa prowadzącego.
-
redukcja opornych przebarwień,
-
poprawa napięcia i elastyczności skóry,
-
redukcja zmarszczek.
Przez okres jednego miesiąca od wykonania zabiegu należy zwrócić szczególną uwagę na intensywne nawilżanie skóry i ochronę przed promieniowaniem UV.
-
stany zapalne skóry,
-
aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
-
świeża opalenizna,
-
choroba nowotworowa,
-
ciąża,
-
karmienie piersią.