top of page

POWIĘKSZANIE/ MODELOWANIE UST

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej jest powiększanie i modelowanie ust. Efekty widoczne są od razu i zależą wyłącznie od decyzji podjętej przez pacjenta wspólnie z lekarzem. Zabieg przy użyciu preparatu Neauvia Intense Lips nie tylko pozwala na zmianę kształtu ust, ale także nawilża i regeneruje.

Wskazania do zabiegu
 • małe usta

 • asymetria 

 • utrata objętości 

 • zwiotczenie w obrębie czerwieni wargowej

 • suchość ust

 • zmarszczki palacza

Leczenie
 1. Konsultacja: Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem lub specjalistą medycyny estetycznej, który będzie przeprowadzał zabieg. Podczas konsultacji omówicie swoje oczekiwania, cele, oraz jakie rezultaty chcesz osiągnąć poprzez powiększenie ust. Lekarz oceni również stan zdrowia i kondycję Twoich ust, aby ustalić, czy jesteś odpowiednią osobą do przeprowadzenia zabiegu.

 2. Wybór wypełniacza: Istnieje wiele rodzajów wypełniaczy dostępnych na rynku, a lekarz pomoże Ci wybrać odpowiedni do Twoich potrzeb. Najczęściej używanymi substancjami są kwas hialuronowy lub własna tkanka tłuszczowa, które są bezpieczne i dobrze tolerowane przez większość pacjentów.

 3. Znieczulenie: Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz zastosuje miejscowe znieczulenie, aby zminimalizować dyskomfort i ból. Może to być w postaci kremu znieczulającego lub zastrzyku znieczulającego.

 4. Wstrzyknięcie wypełniacza: Po znieczuleniu lekarz dokładnie wstrzyknie wypełniacz do ust. Lekarz dokładnie kontroluje ilość wstrzykiwanego wypełniacza, aby uzyskać pożądany efekt powiększenia ust.

 5. Modelowanie i masaż: Po wstrzyknięciu wypełniacza lekarz delikatnie wymodeluje go, aby uzyskać równomierne i naturalne wykończenie. Czasami może wykonać również masaż ust, aby równomiernie rozprowadzić wypełniacz.

 6. Zakończenie zabiegu: Po zakończeniu modelowania ust lekarz oceni wynik i upewni się, że jesteś zadowolony(a) z efektu. Może zalecić pewne środki ostrożności lub instrukcje dotyczące opieki po zabiegu, których musisz przestrzegać.

Ważne jest, aby pamiętać, że każdy zabieg powiększania ust jest indywidualny, a dokładny przebieg może się różnić w zależności od lekarza, użytej techniki i preferencji pacjenta. Dlatego zawsze warto skonsultować się z odpowiednim specjalistą, aby uzyskać dokładne informacje na

Efekty zabiegu

Efekt, jaki można osiągnąć przez użycie kwasu hialuronowego zależy przede wszystkim od ilości podanego preparatu. 

Oprócz zmiany kształtu, usta po zabiegu stają się bardziej jędrne i nawilżone. 

 

Wskazania po zabiegu

Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Do 48 godz. nie należy korzystać z sauny, basenu, solarium oraz kąpieli słonecznych. 

Przez pierwsze 24 godz. zabronione jest spożywanie alkoholu i innych środków odurzających.

Przeciwwskazania
 • stany zapalne skóry,

 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,

 • choroba nowotworowa,

 • ciąża,

 • karmienie piersią.

bottom of page